Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Kontakt
Gminne Przedszkole w Bargłówce
Strona głowna  /  kółko plastyczne
kółko plastyczne

 

Twórczośc plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Podczas tworzenia dziecko doznaje silnych przeżyć. Wynikają one nie tylko z samego działania lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć, których dziecko nie byłoby w stanie opowiedzieć słowami. Wychowanie plastyczne pełni również  funkcję terapeutyczną. Przez organizowanie różnorodnych form aktywności plastycznej oraz rozwijanie i kształtowanie jego różnych umiejętności – usuwa zahamowania i poczucie niepewności, uczy wiary we własne siły, we własne możliwości twórcze. Możliwości i osiągnięcia twórcze małych dzieci są bowiem wielkie i zdumiewające. Prace ich są ciekawe i bogate, zwłaszcza wtedy, kiedy stworzy im się warunki sprzyjające rozwojowi działalności artystycznej.

 

SZYJEMY  MISIA MISULKA  ORAZ SŁONIKI: FELIKSA I FISIĘ, którzy będą nam towarzyszyć podczas  cotygodniowych spotkań z Podróżującą  Księgą Przygód.

 

 

 

 

 

Wykonaliśmy pracę przestrzenną na konkurs plastyczny  pt  " kasztany w roli głównej " organizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w  Pyskowicach, za którą otrzymaliśmy wyróżnienie.

 

 

 

„Od stóp do głów” –   zabawy i ćwiczenia sprzyjające orientacji w schemacie własnego ciała oraz orientacji przestrzennej.

Zajęcia z kształtowania świadomości schematu własnego ciała rozpoczęły się od rozmowy tematycznej dotyczącej wyglądu ludzkiego ciała.  Dzieci doszły do wnioku, że jednocześnie jesteśmy tacy sami i różnimy się.

 Następnie, aby utrwalić nazwy części ciała, bawiliśmy się w zabawę "Dziecko do dziecka' - łącząc się w pary wskazanymi częściami ciała. 

 Najważniejszym punktem było jednak odrysowywanie  konturów ciała  na dużym arkuszu papieru, kolorowanie i dorysowywanie brakujących elementów.  Oto tylko niektóre z naszych prac...

 

 

Malowaliśmy farbami  bałwanki...

.

Po bałwankach przyszła pora na zimowy krajobraz wykonany przy użyciu kuleczek styropianowych, dzięki którym dzieci mogły ożywić swoją pracę poprzez dmuchanie przez słomkę. 

Własnoręcznie wykonaliśmy Gniotki

Gniotki to sensoryczne zabawki do ściskania, miętoszenia, rozciągania. Przyjemne w dotyku, ćwiczące palce i siłę nacisku. Często wykorzystywane w terapii integracji sensorycznej  oraz terapii ręki u dzieci i dorosłych. Niektóre rozśmieszają, inne są całkiem zwyczajne.  Wszystko zależy od wyobraźni tworzącego.
Gniotek to wspaniała zabawka. Pomaga w odstresowaniu się i poprawia humor. Nic dziwnego, że ten tani przedmiot może na dłuższą chwilę zająć malucha i uprzyjemnić mu czas. Jeżeli na gniotku znajdują się rysunki, wtedy cała zabawa polega na kształtowaniu śmiesznych i abstrakcyjnych wzorów. Pozwala na to rozciągnięta guma, która dzięki mące może pozostać w określonym kształcie przez dłuższy czas.  Niedawno nasze dzieci samodzielnie robiły swoje gniotki. Bardzo im się te zajęcia podobały.  Najlepsza jednak okazała się zabawa gniotkami..

 

Projektowaliśmy pacynki

to zadanie konstrukcyjno-plastyczne miało na celu rozbudzić w dzieciach umiejętność planowania i twórczego działania. Następnie dzieci dokonały prezentacji pacynek, odegrały również miniscenki w parach.

 


Ostatnia aktualizacja: 2018-04-08